10 טיפים מנצחים לשמירה על חיי הירקות והפירות שלכם

בימים אלה נפתחה במתחם שלנו חנות שוק ענקית של משק פיין- גבעת עדה. בשוק תמצאו את כל סוגי הירקות והפירות בחקלאות ישירה מהחלקאי לצרכן , ללא פערי תיווך! הקנייה מתבצעת לפי משקל בשני סוגי מארזים : קטן וגדול במחירים זולים ומעולים! אז אחרי הקניות, חשוב לדעת איך לשמור על כל הטוב הזה, לא? ולכן הכנו לכם מאמר עם 10 טיפים מנצחים לשמירה על חיי הירקות והפירות שלכם:

טיפ 1:  סביבה יבשה
לחות מזיקה לפירות והירקות שלכם ועלולה לגרום לעובש ורקבון. לכן כדאי מאוד לשמור על סביבה יבשה: לספוג את הלחות באמצעות הנחת נייר סופג מתחת.

2: לא אוהבים קור
יש ירקות שהקור פוגע במרקם הקליפה שלהם ועלול לגרום להם להרקיב. כאלה הם עגבניות, מלפפונים, גמבה, תפוחי אדמה. לכן כדאי לשמור אותם בטמפ’ החדר.

3. ירקות חתוכים :
חצי עגבניה? שליש גזר? אם כרב התחלתם להשתמש בירק, שמרו אותו בתוך צנצנת מים אטומה להמשך שמירה על הטריות

4. לשמור במגירות :
המגירות התחתונות במקרר נחשבות לחקל הכי פחות קר, וקור מזיק לירקות והפיורת שלכם. לכן, מומלץ לשמור אותן שם ולא בחלקים אחרים במקרר.

5. לא הולכים טוב ביחד:
ישנם קבוצות של פירות וירקות שמגע שלהם זה בזה עלול לגרום להם להרקיב. הסיבה היא שקבוצה אחת של ירקות ופיורת משחררת חומר בשם אתילן שבמגע עם הקבוצה השנייה גורם לרקבון. הירקות המשחררים אותו הם :בננות,משמש, מלון, אפרסק, שזיף, מנגו ועוד, כאשר הקבוצה הרגישה הם ירקות ופירות כמו : גזר, ברוקולי, תפוח, חציל, אבטיח, תפוחי אדמה ועוד.

6. תרסיס שימור :
בעת שטיפתם, ניתן לרסס את הפירות והירקות בתרסיסים אקולוגיים מיוחדים המסייעים להסיר שכבות של אבק, לכלוך, שעווה ומזיקים קטנים שאינם נראים.

7. בצל ושום ותפו”א גם- לחושך :
סביבה אפילה מסיעת לשמור על אורך חיי הבצל , תפוא והשום, בטמפ’ החדר כמובן

8. סלרי- בנייר כסף :
את הסלרי שלכם עטפו בנייר כסף, זה יעזור לשמור עליו לאורך זמן טרי ורענן.

9. ואת הענבים – שמרו בתוך שקית אטומה

10. אספרגוס וברוקלי בכלי עם מים:
ממש כמו זר פרחים בתוך אגרטל, שמרו את הברוקלי והאספרגוס כך- בכלי עם מים בתחתית.הרטיבות תאריך את חייהם. הברוקולי אפילו אוהב לחות ולכן אפשרי לכסות את הראש שלו במגבת לחה

משק פיין – גבעת עדה, מתחם חוצות שפיים
קומה תחתונה (במקום אייס)
ימים ושעות פתיחה :

ראשון-חמישי 10:00-18:00

שישי 9:00-15:00

שבת 10:00-16:00